Hodina Zeme 2021: Sobota 27. marec o 20.30

Celosvetová akcia Hodina Zeme každoročne spája milióny ľudí a tisícky firiem po celom svete. Ide o najväčšiu celosvetovú akciu, do ktorej sa môže zapojiť každý. Stačí len zhasnúť svetlo na jednu hodinu!

História akcie sa začala písať v austrálskom Sydney 31. 3. 2007, do ktorej sa prvýkrát zapojilo viac ako 2,2 milióna domácností a 2000 firiem. Význam akcie sa z Austrálie rýchlo preniesol do celého sveta a o rok neskôr sa do nej zapojilo už takmer 50 miliónov ľudí z 35 krajín sveta. Ľudia z celého sveta tak “vypli svoje domácnosti” a mestá “zhasli svoje dominanty”, aby oslávili a chránili to, čo máme spoločné, náš domov – našu planétu.

Tento rok pripadá Hodina Zeme na 27. marec. Konkrétne o 20.30 miestneho času sa môže každý z nás pripojiť k tejto celosvetovej iniciatíve.

Do tmy sa už tradične ponoria aj najznámejšie budovy a pamiatky ako Eiffelova veža, Big Ben, budova Opery v Sydney, budova Empire State Building, Buckinghamský palác, či Koloseum.

Zapoja sa aj slovenské pamiatky ako Bratislavský hrad, Bojnický zámok, Dóm sv. Alžbety v Košiciach, Hrad Beckov, UFO na moste SNP v Bratislave, či viaceré mestské radnice. Celý zoznam zapojených miest, pamiatok ale aj súkromných spoločností nájdete na stránke hodinazeme.svetelneznecistenie.sk.

Hodina Zeme poukazuje na význam ochrany prírody, trvalo udržateľného správania a spotreby, nebezpečenstvo klimatických zmien a spája ľudí po celom svete, ktorí si uvedomujú dôležitosť ochrany našej planéty.

Oficiálne tohtoročné video


Páči sa vám, čo píšeme?

Odporučte článok známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook NašeBio&Eko
Instagram @nasebioeko
…a nezabudnite sa prihlásiť pre odber nášho newslettra, aby vám neunikli žiadne novinky