Inšpiratívny príbeh muža, ktorý využil viac ako 1000 plastových fliaš a vytvoril prosperujúcu záhradnú farmu

Michael Trivino, 43-ročný filipínsky podnikateľ a mestský farmár, sa rozhodol zmeniť svoj nevyužívaný pozemok na záhradnú farmu a pomenoval ju Myrtle Sharrin’s Garden podľa svojej dcéry. Napriek tomu, že nemal farmárske skúsenosti, rozhodol sa využiť voľné dni počas karantény a vzdelávať sa. A práve na internete a v rôznych online skupinách objavil novú vášeň pre mestské poľnohospodárstvo a vďaka záhradníckej práci sa stal nezávislým na jedle.

Nevyužitá časť jeho pozemku prešla v apríli premenou za pomoci vodičov z jeho prepravnej spoločnosti, kamarátov a rodiny a stala sa z nej prosperujúca mestská farma. Namiesto toho, aby sa rozhodol pre klasické postupy a vytvoril dokonalú novú záhradu, vydal sa smerom k upcyklácii. Svoju záhradnú farmu vytvoril z viac ako 1000 plastových fliaš, pneumatík a starých prepraviek. Aby dokázal maximálne využiť 240 metrov štvorcových, pripevnil fľaše na steny pozemku a vytvoril tak vertikálne „kvetináče“.

Vertikálne umiestnené PET fľaše na farme

To, že je jeho záhradná farma vytvorená len z prírodných materiálov a upcyklovaných vecí, potvrdzuje aj materiál, ktorý použil na výrobu konštrukcií svojich „kvetináčov“. Rozhodol sa finančne podporiť svojich zamestnancov, ktorým v záhrade rastie bambus, odkúpil ho od nich a použil ho ako základ svojich konštrukcií.

Pre portál Agriculture uviedol „Pre mňa je to môj malý projekt. Milujem hlávkový šalát, a preto som si ho chcel vypestovať vo vlastných PET fľašiach.“ Šalát navyše pestuje aj vo svojom vlastnoručne vyrobenom hydroponickom systéme.

Farma s rozlohou 240 metrov štvorcových, ktorú Trivino a jeho pomocníci postavili za 30 dní

Vďaka svojmu nápadu má čerstvú zeleninu a bylinky k dispozícii takmer neobmedzene a nemusí ich nakupovať, pričom sa o nich delí aj so svojimi priateľmi, zamestnancami a susedmi. Práve svojim zamestnancom takto dokázal zabezpečiť prácu prostredníctvom výstavby zeleninovej záhrady počas karantény.

Aj naďalej sa pomocou internetu učí všetko od tipov na pestovanie až po výrobu svojich prírodných domácich hnojív a pesticídov. Súčasne tiež plánuje rozšíriť svoju mestskú farmu o ďalšie nevyužívané priestory.

Jeho dcéra Myrtle Sharrin, podľa ktorej je farma pomenovaná

Páči sa vám, čo píšeme?

Odporučte článok známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook NašeBio&Eko
Instagram @nasebioeko