O nás

V online magazíne Naše Bio&Eko prinášame novinky, rozhovory a inšpirácie zo sveta Bio&Eko. Zaujímame sa o zdravé potraviny, zdravý životný štýl, dávame prednosť skutočnej kvalite a vážime si každého, komu slovo zodpovednosť nie je cudzie. Každého človeka, každého výrobcu, malého aj veľkého, ktorý vie, čo znamená byť zodpovedný.

Náš cieľ

Našim cieľom je vytvoriť miesto pre vzájomné inšpirovanie sa na ceste za zodpovedným životom. Častokrát máme pocit, že ako jednotlivci toho veľa nezmôžeme, sami nič nezmeníme. Sme ale presvedčení o tom, že zmena musí vychádzať z nás, z ochoty možno niečo obetovať, ale zároveň tak prispieť k pozitívnej zmene.

Počas tvorby nášho magazínu sa každý deň presviedčame o tom, že na Slovensku máme šikovných ľudí a spoločnosti, ktorým na našom životnom prostredí záleží. A práve ich príbehy vám radi prinášame.

„Vážme si, čo nám príroda dáva a chráňme si jej krásu.“


Tieto slová by si mal uvedomiť každý. Sami vidíme, akými zmenami prechádza naša planéta a aké prejavy sú s nimi spojené. Zaujímajme sa, hľadajme riešenia, komunikujme a navzájom sa inšpirujme na ceste za zodpovedným životom.

Možnosť podporiť nás

Online magazín Naše Bio&Eko sme založili v roku 2019 s cieľom vytvoriť miesto pre vzájomné inšpirovanie sa na ceste za zodpovedným životom. Otvárame témy, ktoré nie vždy dostávajú priestor v ostatných médiách, prinášame tipy ako rozumne skĺbiť náš každodenný život s ohľadom na životné prostredie a podporujeme viacero projektov neziskových organizácií, občianskych združení a iniciatív.

Viete, že u nás neexistuje „jednosmerka“ na informácie a radi nám sami posielate aj vaše skúsenosti, inšpirácie a námety na články. Vytvorili sme otvorenú platformu a do tvorby obsahu online magazínu sa môže zapojiť každý prostredníctvom tvorby vlastného blogu a tešíme sa, že už viacerí z vás využili túto možnosť a rozhodli sa inšpirovať aj ostatných.

Viacerí z vás sa na nás obraciate s otázkou, akým spôsobom nás môžete podporiť. Veľmi si vážime ochotu pomôcť nám a preto sme sa rozhodli vytvoriť možnosť podpory prostredníctvom zaslania darcovskej sms. Vďaka vašej pomoci tak budeme môcť tvoriť väčšie edukatívne kampane zamerané na podporu zodpovedného života, šíriť povedomie o potrebe chrániť naše životné prostredie, podporovať projekty, ktoré si vďaka svojmu zameraniu zaslúžia našu pozornosť, ale aj napríklad zlepšovať technickú stránku nášho online magazínu.

Ak sa vám páči naša práca a filozofia online magazínu Naše Bio&Eko, podporiť nás môžete hodnotou 3 € alebo 10 € zaslaním sms na skrátené telefónne číslo 8877 v tvare: NASEBIOEKO (medzera) 3 alebo NASEBIOEKO (medzera) 10.

Príklad SMS odoslanej na číslo 8877: NASEBIOEKO 3

Cena spätnej sms je v hodnote 3 € alebo 10 € podľa výšky vami zvoleného príspevku. Túto službu pre nás technicky zabezpečuje A SMS, s.r.o.

Pripojte sa k nám

Nájdete nás aj na Facebooku a Instagrame alebo nám zanechajte vašu emailovú adresu, na ktorú vám radi zašleme prehľad našich článkov a noviniek.

Ak sa zaujímate o svoje životné prostredie, premieňate svoju domácnosť na ekologickú, chcete sa podeliť o váš eko príbeh alebo chcete s nami pravidelne tvoriť obsah nášho magazínu, pozrite sa na stránku Inšpirujem a pustite svoje myšlienky do sveta.

Páči sa vám myšlienka online magazínu Naše Bio&Eko a radi by ste sa pridali medzi našich partnerov?
Ozvite sa nám cez kontaktný formulár alebo emailom na magazin@nasebio-eko.sk.

Hlavní partneri

Spoločnosť Envi-CARE GR s. r. o. poskytuje komplexné odborné poradenstvo v oblasti životného prostredia. Prioritou je poradenstvo v oblasti odpadového hospodárstva na úrovni samospráv (miest a obcí), poradenstvo v oblasti obalov, kde je prioritou splnomocnený zástupca zodpovedajúci za plnenie všetkých povinností výrobcu vyhradeného výrobku, ktorý nemá sídlo v Slovenskej republike a uvádza svoje výrobky na trh Slovenska, a poradenstvo v oblasti environmentálneho auditu a environmentálnych manažérskych systémov podľa platných ISO noriem.


Wildling Shoes je nemecký výrobca barefoot obuvi so silnou podporou svojich zákazníkov po celom svete, ktorých oslovil najmä jej záujem o minimalizmus a pohodlie v kombinácii s pozitívnym vplyvom na životné prostredie a udržateľnosť.

Partneri

Magazín Packaging Herald je český moderný magazín, ktorý sa venuje novinkám a trendom v obalovom priemysle. Vytvára platformu pre zdieľanie informácií medzi všetkými subjektmi, ktorí sa na vývoji a výrobe obalov podieľajú a zároveň inšpiruje k inováciám.


NATUR-PACK, a.s. je organizácia zodpovednosti výrobcov a jej poslaním je zabezpečovať zber, zhodnocovanie a recykláciu pre všetky druhy odpadov z obalov. Spoločnosť sa problematike odpadov intenzívne venuje aj na YouTube kanáli NATUR-PACK verejnosti.


Slovizol s.r.o. je rýdzo slovenská spoločnosť, ktorej patrí už viac ako 14 rokov stabilné miesto na trhu s tepelnoizolačnými materiálmi. Ako jeden z prvých výrobcov expandovaného polystyrénu na Slovensku zabezpečuje zber zvyškov stavebného polystyrénu od svojich obchodných partnerov, stavebnín a zberných dvorov. Odpad sa opätovne využije na výrobu nového polystyrénu a zabezpečí sa tak jeho cirkulácia.


Leier Baustoffe SK je výrobca stavebného materiálu, ktorý ponúka široký sortiment kvalitných produktov pre každú fázu výstavby. Okrem využívania nových technológií, je ich hlavnou prioritou zdravotná nezávadnosť a ekologickosť produktov. Pri výrobe, balení, ale aj logistike zohľadňujú dopad na životné prostredie. Svoje materiály neustále inovujú a vygenerované zisky opäť investujú do ich vývoja. 


Spoločnosť TUBAPACK, a.s. sa radí medzi najväčších výrobcov hliníkových a laminátových túb v regióne Strednej Európy a poskytuje služby zákazníkom kozmetického, chemického, potravinárskeho a farmaceutického priemyslu už od roku 1973. Spoločnosť dbá na kvalitu, environment a bezpečnosť, čo ju vedie k neustálemu zlepšovaniu.


Cyrkl je najväčšie digitálne odpadové trhovisko v Európe, ktoré pomocou technológií a aukcií pomáha prepájať ponuku a dopyt po odpadových materiáloch, vedľajších produktoch a strojoch. Okrem toho tím odpadových expertov, v rámci analýz odpadových tokov, identifikuje finančné aj environmentálne úspory. Týmito aktivitami Cyrkl implementuje princípy cirkulárnej ekonomiky do sveta odpadového hospodárstva.


GreenCoop je združením pestovateľov Veselých paradajok zo Žitného Ostrova s ročnou produkciou viac ako 10 mil. kilogramov kvalitných paradajok. Združenie zoskupuje pestovateľov, ktorých filozofiou je pestovať chutné a zdravé paradajky s čo najmenšou ekologickou stopou. Všetky skleníky sú vykurované geotermálnou energiou, na závlahu je využívaná zachytená dažďová voda a namiesto chémie sa používa biologická ochrana rastlín. Cieľom je pestovať tak, aby bola príroda zaťažovaná v čo najmenšej miere.


Najnovšie články


Preberanie obsahu

Všetky texty uvedené na www.nasebio-eko.sk je možné použiť aj bez nášho výslovného súhlasu. Vyžaduje sa však uvedenie linku (hypertextového odkazu) na pôvodný článok, v ktorom je uvedený text, ktorý preberáte. V prípade citácie prosíme, uvádzajte označenie „online magazín Naše Bio&Eko“.